Pytania i odpowiedzi FAQ

Czy można kupić e-booka?

Tak, zamówione w przedsprzedaży ebooki będą dostarczone od razu po opłaceniu zamówienia. Zaraz po zaksięgowaniu kwoty wysyłamy email z wersją elektroniczną (MOBI, EPUB, PDF).

Czy jest możliwa wysyłka za granicę?

Tak, realizujemy wysyłki do niektórych krajów UE oraz Kanady. W zależności od kraju opłata za przesyłkę jest inna. W UE przesyłki dostarcza kurier DPD, a do USA Kanady Poczta Polska przesyłką ekonomiczną. Z uwagi na rosnącą cenę paliw wysyłka za granice jest dosyć droga. Niestety nie wysyłamy do Wielkiej Brytanii z uwagi na cło i bardzo wysokie koszty dostawy. Proponujemy by zamówić do kogoś bliskiego z Polski i poprosić by znajomi lub rodzina dostarczyła przy okazji zamawiane u nas książki. 

Czy dostanę książkę z autografem?

Niestety nie ma możliwości dodania autografu, ani dedykacji – jesteśmy w ciągłej podróży i nie ma nas fizycznie w magazynie. Będzie można otrzymać nasz autograf tylko na spotkaniach autorskich, targach i wystąpieniach podróżniczych, na których będziemy występować. Jeśli nie chcesz przegapić takiego wystąpienia – zachęcamy do zapisania się na newsletter. Zapisz się klikając tutaj.

Czy mogę prosić o osobistą dedykację? 

Taką dedykację z chęcią wypiszemy w trakcie spotkania na żywo – podczas prelekcji, festiwalów czy innych imprez na których będziemy. Produkty, które kupujesz w naszym sklepie online są wysyłane z magazynu przez firmę logistyczną i niestety nie mamy do nich dostępu na bieżąco.

Czy otrzymam fakturę?

Tak, wystarczy podać przy zamówieniu dane do faktury i otrzymasz ją automatycznie w wersji elektronicznej.

Który kurier dostarcza książki w Polsce?

Przesyłki z naszego sklepu wysyłane są za pośrednictwem kurierów Pocztex (usługi Poczty Polskiej) dostarczających paczki od 24 do 48 godzin od nadania. 

Istnieje inna opcja dostawy np. do paczkomatu? 

Tak, możesz zamówić dostawę do Paczkomatu InPost.

Czy można płacić przez PayPal? 

Tak, można też płacić kartą, BLIKIEM lub szybkimi przelewami. 

A co jeśli kurier mnie nie zastanie?

Jeśli kurier nie zastanie nikogo w domu, to paczka będzie czekała na odebranie w placówce Poczty Polskiej przez kolejne 14 dni. UWAGA! niektóre urzędy pocztowe odsyłają nieodebrane paczki już po 7 dniach więc nie warto zwlekać z odbiorem.

Czy wysyłka książek jest bezpłatna?

Tak, jeśli zamówisz coś jeszcze 🙂 Zamówienia na kwotę powyżej 185 zł są zwolnione z opłaty za wysyłkę. Dotyczy tylko dostawy na terenie Polski. 

Dlaczego paczkomaty są droższe niż przesyłka kurierska?

Firma logistyczna, która obsługuje wysyłki naszych książek i gadżetów wynegocjowała korzystniejsze warunki na przesyłki kurierskie dostarczane przez Pocztę Polską. Niestety nic z tym nie możemy zrobić. Jest jak jest, próbowaliśmy negocjować, ale się nie udało. 

Czy książkę można kupić w Empiku albo księgarni?

Nie, nasze książki zostały wydane przez nas i są sprzedawane wyłącznie w naszym sklepie online lub podczas spotkania z nami na wydarzeniach podróżniczych i prelekcjach.

Czy można płacić przy odbiorze? 

Tak, zamawiając kurierem Poczty Polskiej. Zdaje się, że teraz wszyscy kurierzy mają ze sobą terminale więc jest szansa na zapłatę kartą przy odbiorze. 

Do paczkomatów nie wysyłamy za pobraniem.  

Mam inne pytania. Jak mogę je zadać i czy otrzymam na nie odpowiedź?

Jeśli masz pytania związane z książką, zamówieniami i sklepem napisz na adres sklep@vanlifepolska.pl –  odpowiemy na nie najszybciej jak będzie to możliwe.